SOL SABİT
SAĞ SABİT
İstanbul
05 Aralık, 2023, Salı
 • DOLAR
  28.94
 • EURO
  31.30
 • ALTIN
  1893.7
 • BIST
  8095.73
 • BTC
  41607.668$

Son dakika: Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti

Son dakika: Huysuz Virjin olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti
50 yıldır kendini beğenmişliği, ağzına geleni hemen söyleyecek denli açık sözlülüğü ve sivri diliyle herkesi güldüren Türkiye’nin en sevilen ‘huysuzu’ Seyfi Dursunoğlu nam-ı diğer Huysuz Virjin 87 yaşında hayatını kaybetti.
HEPİ HABER ÖZET ALTI

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, 87 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Dursunoğlu'nun 15 gündür hastanede tedavi altında olduğu, son 3 gündür ise yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiği belirtildi.

'HUYSUZ VİRJİN' KARAKTERİNİN HİKÂYESİ

Seyfi Dursunoğlu, ‘Huysuz Virjin' karakterinin nasıl doğduğunu şu sözlerle anlatmıştı:

“Beylerbeyi Kültür Cemiyeti’nde arkadaşlarımla birlikte Ramazan eğlenceleri yaparken, ‘Ben Virjin adını alıyorum’ dedim, o ismi sevdiğim için. Diğer arkadaşlar da eski ünlü kantocuların isimlerini aldılar. Komiklik olsun diye onlara lakaplar takardık: Pasaklı Peruz, Kıllı Nev. Neruz gibi…. Benimki yalnız Virjin. Ama ben yönetiyorum işi: ‘O olmadı!’ Diyorum, ‘Bunu beceremiyorsunuz’ diyorum kıyamet koparıyorum. ‘Aaa ne kadar huysuzsun, seninki de Huysuz Virjin olsun!’ dediler bir gün. Yönettiğim için sevimsiz oluyorum; hep yönetici sevimsizdir ya. Herkesle münakaşa etmek zorunda kalıyorsun. Öylece Huysuz Virjin oldum. Sonra bu benim şovuma cuk oturdu. Huysuz Virjin’i seviyorum. Çünkü Huysuz Virjin öyle bir tip ki, herkes tarafından seviliyor. Dürüstlüğü, beklenmedik seks istekleri, isterikliği, kendini beğenmişliği, hazırcevaplığı, kıvraklığı, dans etmesi, şarkı söylemesi... Bunların hepsi bir arada. Güzel tip bence.”

Son dakika… Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti - Son dakika ...

"BENİM TELEVİZYONA ÇIKMAMAMIN NEDENİ RTÜK İSE HALK BUNU ANLIYOR"

Gazeteci-yazar Enver Aysever, Seyfi Dursunoğlu'nu konuk ettiği programından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaştı.

Aysever'in, "Televizyona Huysuz çıkamıyor, sahneye de çıkamıyor... Huysuz öldü mü?" sorusuna Dursunoğlu şöyle yanıt veriyor:

"Hayır, Huysuz bir kere o kadar insanların kafasına güzel nakşetti ki... Sevilen insanların aleyhinde alınan kararlar, kararları alan insanları sevimsiz yapar. Benim televizyona çıkmamamın nedeni RTÜK ise, bunu halk anlıyor ve RTÜK'e karşı bir antipati duymaya başlıyor."

Son dakika… Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti - Son dakika ...

“Beylerbeyi Kültür Cemiyeti’nde arkadaşlarımla birlikte Ramazan eğlenceleri yaparken, ‘Ben Virjin adını alıyorum’ dedim, o ismi sevdiğim için. Diğer arkadaşlar da eski ünlü kantocuların isimlerini aldılar. Komiklik olsun diye onlara lakaplar takardık: Pasaklı Peruz, Kıllı Nev. Neruz gibi…. Benimki yalnız Virjin. Ama ben yönetiyorum işi: ‘O olmadı!’ Diyorum, ‘Bunu beceremiyorsunuz’ diyorum kıyamet koparıyorum. ‘Aaa ne kadar huysuzsun, seninki de Huysuz Virjin olsun!’ dediler bir gün. Yönettiğim için sevimsiz oluyorum; hep yönetici sevimsizdir ya. Herkesle münakaşa etmek zorunda kalıyorsun. Öylece Huysuz Virjin oldum. Sonra bu benim şovuma cuk oturdu. Huysuz Virjin’i seviyorum. Çünkü Huysuz Virjin öyle bir tip ki, herkes tarafından seviliyor. Dürüstlüğü, beklenmedik seks istekleri, isterikliği, kendini beğenmişliği, hazırcevaplığı,kıvraklığı, dans etmesi, şarkı söylemesi... Bunların hepsi bir arada. Güzel tip bence.”

Son dakika… Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti - Son dakika ...

15 MİLYON LİRALIK MİRASINI BAĞIŞLAYACAĞINI DUYURMUŞTU

Huysuz Virjin olarak tanınan sanatçı Seyfi Dursunoğlu, “40 yıllık birikimim olan 15 milyon liralık mirasımı Türkan Saylan’ın derneği Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlamaya karar verdim” demişti.

Huysuz Virjin Filmleri; İstiyorum (1989) Melek Yüzlü Cani (1986),Nokta ile Virgül Paldır Küldür (1979),Doğru Yoldan Ayrılanlar (1976)

2013’te Antalya Televizyon Ödülleri’nde Onur Ödülü verildi.

 

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.